فیلم سینمایی در خواست نهایی با دوبله فارسی

فیلم سینمایی در خواست نهایی با دوبله فارسی
فیلم سینمایی در خواست نهایی با دوبله فارسی
نام فیلم :Margin Call یا درخواست نهایی
نویسنده و کارگردان :J.C. Chandor
تاریخ اکران:2011
بازیگران :Kevin Spacey، Paul Bettany، Jeremy Irons، Demi Moore
زمان فیلم :105 دقیقه
هزینه تولید :3.5 میلون دلار
فروش گیشه :19.5 میلیون دلار
● دانلود فیلم با حجم 870 مگابابتلینک دانلود

 پول برای این بوجود آمد که بتوان بوسیله آن امور تجاری را ساده تر انجام داد. چون کمک میکرد تا به جای انجام معاملات پایاپای و کالا به کالا، اوراقی بهادار میان مردم رد و بدل شود. اما با پیشرفت جوامع نگاه مردم به پول عوض شد. امروزه، پول بیشتر بشکل اعدادی کامپیوتری است. ثروتمندی دیگر فقط به معنای کسی که زندگی مرفه و لاکچری دارد نیست بلکه بیانگر قدرت و نفوذ انسانها بر روی یکدیگر می باشد. و بازار بورس هم تبدیل به نوعی زمین بازی شده و کسانی که در آن خوب بازی میکنند میتوانند رقم دلارهای کامپیوتری شان را روز به روز بالاتر ببرند.

اسم این فیلم مارجین کال (margin call: درخواست نهایی) نام دارم که کال مارجین هم گفته میشود. و اشاره به اصطلاحی است در بازارهای مالی که به موجب آن سرمایه گذار از سمت کارگزار اخطاری مبتنی بر پایین آمدن وجه تضمین دریافت می کند. که به موجب این حالت به زودی معاملات شما بسته و آفست می شود و ضرر مالی بر شما تحمیل می گردد مگر آنکه حساب خود را شارژ مجدد کنید تا سطوح وجه تضمین شما بالارفته و از محدوده خطر دور شوید.

این فیلم اتفاقاتی را در بحران مالی سال ۲۰۰۸ طرح می‌کند که یک دورهٔ ۳۶ ساعته از فعالیت‌های یک بانک مهم سرمایه‌گذاری در وال استریت را نشان می‌دهد. و سعی دارد که بحران‌ مالی و حوادث پس از آن را با بهره‌گیری از حقایق و عناصر داستانی درام به تصویر بکشد. این فیلم یکی از مهترین فیلم‌ها برای شناخت نظام سرمایه‌گرایی است و به خوبی رفتار شرکت‌ها را در قبال بحران نشان می‌‍‌دهد که چگونه برای حفظ سرمایه‌ی خود دست به هرگونه اقدامی اعم از تعدیل نیرو و فروش سهام به مردم می‌زنند.

“مارجین کال” از یک کارگردان عالی استفاده می کند  که می تواند صحبت های مالی را به گفتگوی قانع کننده تبدیل کند. آنها همچنین می توانند عظمت آنچه اتفاق می افتد را منعکس کنند. درخواست نهایی کمی پرحرف است ولی سعی می کند آرام آرام بسیاری از مفاهیم و اصطلاحات مالی را برای تماشاگر توضیح دهد و برای اینکه این دیالوگ ها خسته کننده نشود، گارگردان ترفند های جالبی بکار برده. این فیلم موفق شد در رشتهٔ بهترین فیلم‌نامهٔ غیراقتباسی، نامزد جایزه اسکار شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.